27 Mayıs 2005 Cuma

Jedi'nin Dönüşü

Selam. Madem hareketlerimin kestirilemez olmasından hoşlanıyorum, o zaman salıya kadar beklemeyip günlüğümü yeniden aktive edebilirim. Üstelik buraları ziyaret etmeyi ihmal etmeyen dostlara da bir kıyak çekmiş olurum böylece.

Önce başlık: Return of the Jedi ülkemizde Jedi'nin Dönüşü diye oynamıştı. Jedi'ın Dönüşü diye değil... Komik geldi hatırlayınca. Onu bir anayım istedim.

Aygül'le iki aydır birlikteyiz. En yakın dostlarıma bile anlatırken temkinli olup bas bas bağırmadığım mutluluğumu elbette ki burada da bir ketumluk süzgecinden geçirip öyle aktaracağım. Aygül gerçekten çok eşsiz bir kız. Onu kimseye benzetmek mümkün değil. Onun gibi birini hayal etmeye çalışsaydım bile bu kadar iyi bir konseptle çıkamazdım ortaya. Belki daha sonra daha fazla detay veririm.

Bugün Ankara'ya gidiyorum. İş çıkışı. Bakalım kaçta düşebileceğim yollara... Bu akşam direkt olarak ablamlara gidip onlarda kalacağım. Yarın akşam da annemlerde kalırım artık. Pazar 14:00 - 15:00 gibi dönüş yolunda olmayı planlıyorum. Pazar akşamı evde ve sevgilimin yanında olmayı istiyorum.

Bugünlerde işlerim yoğun yine. Günlüğe takılmadığım zamanlarda işte bir gelişme oldu ve artık World markasına da hizmet veriyorum Yapı Kredi dışında. Bu da işlerimi epey artırdı tabii. Bizim sektörde senenin geneli düşünüldüğünde kış aylarına göre daha sakin geçmesi beklenen zamanlara yaklaşıyoruz. Umarım biraz sakinleyip dinlenebilirim. Kafamı işlerden başka bir şeylere de vermek istiyorum. Katılmak istediğim bir yarışma vardı ve ne yazık ki katılamadım. Umuyorum ki taşınabilir bilgisayarımı aldığımda yazı yazmak gibi bazı şeyleri şimdi olduğundan daha rahat yapabiliyor olacağım.

Buraya yazmadığım zamanlarda çok güzel şarkılar da dinledim. Onlardan da bazılarını yazarım artık.

Şimdi işe dönme zamanı... Bakalım bir daha ne zaman yazabileceğim.

8 yorum:

 1. heyoo, ben de tam "ne bekliyorsun ki" diye başını ütülemeye hazırlanıyordum. :)

  almanlar "ceday" diye değil de, "jedi" (artık almanca nasıl okunuyorsa) diye okuyorlar. bence je-di demenin bir sakıncası yok!

  YanıtlaSil
 2. Almanlar ekolmuş bu konuda zaten. Hasan anlatmıştı; "ar zwei, dee zwei" falan diyomuş onlar(r2d2). Formula 1'e de Formel Eins diyolar ya... Alem bi millet...

  YanıtlaSil
 3. the return of the settay :)

  YanıtlaSil
 4. settay da güzelmiş :)
  Benim jedi adım başka ama:
  Set Tar Luin :}

  dark side'a geçeeck olursam da bazı alternatifler var ama şimdilik bu olasılığı konuşmasak daha iyi... :P

  YanıtlaSil
 5. fransizlar da c3po'ya baska bisi diyolardi, unuttum simdi... ve tabii ki akillara zarar 'Dark Vador'ları var ki bahsetmesek daha iyi...

  YanıtlaSil
 6. kih kih, diye gülüyorum beeeeen 8)

  YanıtlaSil
 7. mavi kral karsisinda sadece "hail!" diyoruz...

  YanıtlaSil
 8. "seven insan sevdiğinin yanında durur." unutun tavsiye ettiğim bütün şarkıları, beni serdarın çakrasıyla başbaşa bırakın, ya da uyutun uzunca.. begk..
  tamam tamam sıkmıyorum daha fazla sizi. hoşgeldiniz iyi ki geldiniz yalçın bey :)

  YanıtlaSil