21 Kasım 2008 Cuma

Bravoo Rehber'deki Gorenje Reklamı

Bravoo diye bir rehber hizmeti var. Hem internet sitesini açtılar, hem de İstanbul'da bir çok haneye (1 milyondan fazla olduğu söyleniyor) basılı rehberlerini bıraktılar. Yellow Pages gibi bir şey galiba. Marka ve hizmet hakkında pek çok şey hakkında konuşulabilir.

Benim konuşmak istediğim başka bir konu var. Dün akşam bizim eve bırakılan basılı rehberin arka kapağında Gorenje adlı premium beyaz eşya markasının basın ilanını gördük. Goranje, tasarımlarını Pininfarina'ya yaptıran, Swarovski taşlarla süslü buzdolapları satan bir marka. Yani hedef kitlesi asla ve asla milyonlarca hane olamaz. Bu yüzden, "acaba" dedik Aygül'le; "bu rehberlerin baskılarındaki bazı reklamlar semtlere göre alınmış ve baskılar da semt spesifik olarak yapılmış olabilir mi? Yoksa markanın bende bıraktığı premium algıda mı bir hata var?

Bunu anlamanın basit bir yolunu buldum. Size gelen Bravoo kopyasının arkasını çevirin ve bakın. Sizinkinde ne reklamı var? Yorumlarınızı burada ya da Friendfeed'de paylaşabilirsiniz.

3 yorum:

 1. Bizim rehberin arkasında Şok marketin reklamı vardı. Senin yukardaki yazıyı okuyunca araştırdım. Bizim rehber kapıcınınki ile karışmış. Değiştik rehberleri, artık rehberimin arkasında Vertu cep telefonu reklamı var.
  :)

  YanıtlaSil
 2. hiç sanmıyorum lokasyona göre ayrı ayrı basacaklarını bende aynen oyleana fakat banada geçen altin rehber diye bir dergi geçti enterasn geldi içinde bir sürü kartvizit reklamı var bir çok unlu markada yer alıyor ilginç birde firmaların tanıtım videoları mevcut internet sitlerinde online izlenebiliyormuş merak ettim ünlü markaların videosuda varmı diye adresi www.altinrehbertv.com

  YanıtlaSil
 3. bravoo rehber bize de geldi , arkasinda gorenje var evet. Altinrehber'e baktim bravoo ile karsilastirmak imkansiz gibi. Sanirim bravoo'ya bayagi bir yatirim yapmislar.

  YanıtlaSil