20 Ocak 2007 Cumartesi

Hitit Güneşi Ankara'ya yeniden doğuyor!


Sadi'nin bloğunda gördüm. Hatta Bigumigu'da da haber yaptık: Ankara'da İ. Melih Gökçek'in tepeden indirdiği ve şehrin simgesi yapmaya çalıştığı sevimsiz logoya karşı şahane bir gerilla tepki başlamış.


Ankara'nın gerçek ve tarihi sembolü olan Hitit Güneşi'nden esinlenen yeni bir logo doğmuş. Kim yapmış, ne zaman yapmış bilinmiyor ama bu fotoğraflar e-posta yoluyla dolaşmaya başladı bile. Modern Hiti Güneşi diyebileceğimiz bu logo etiket olarak mevcut çirkin şeyin üstüne yapıştırılmaya başlanmış.


Çok yaratıcı ve başarılı bir çalışma. İnşallah şehrin gerçek sahiplerine tekrar mücadele etme isteği aşılar da insanlar berbat yönetimlere razı olup yaşayıp gitmek yerine kendi çaplarında da olsa aksiyona geçerler.
Bu arada fotolardan yola çıkarak bizim arkadaşlardan rica ettim, logonun temiz halini jpeg yaptılar beni kırmayıp. Bloğunuzda, sitenizde ya da çıkış alıp aracınızda falan kullanmak isterseniz buyrun efendim.

3 yorum:

 1. Nerden alabiliyoruz bu stickerları? Bilgilendirirseniz sevinirim...

  YanıtlaSil
 2. Sticker'lara nasil ulasilir bilemiyorum. son yazimda soyledigim gibi logoyu print-out alip ortak yasam alanlarina asmak bile bir destek olabilir. Star'in ana haber bultenindeki haberi de son yazida izleyebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 3. Politus dergisine ulaşırsanız size stencıl ulaştırırlar. Ya da bana mail gönderirseniz size Politus dergisinin mail adresini ulaştırabilirim. Oradan da stickerlara ulaşabilirsiniz...
  erenaksoyoglu@gmail.com

  YanıtlaSil