28 Ağustos 2007 Salı

Musallat İnternet Sitesi - ilk izlenim

Yönetmen yardımcılığını ve görsel efektlerini dostumuz Cem'in yaptığı ve ilk 'meraklandırıcı tanıtım filmi' oldukça umut veren cin temalı Türk korku filmi Musallat'ı heyecanla bekliyoruz. Bu arada filmin internet sitesini de yine dostumuz Keremcan'ın ajansı Plan B yapıyormuş. Bugün bir önizleme fırsatım oldu siteyi ve hayran kaldım. Keremcan'dan rica ederek siteden biraz bahsetmek istedim.

Musallat cinli perili bir film olduğu için siteye girerken göreceğiniz ve duyacağınız şeylerin oldukça tedirgin edici olacağını tahmin etmeniz zor olmayacaktır. Site, filmin afişiyle paralel bir tasarımla hazırlanmış giriş sayfasından sonra oldukça başarılı efektlerin uygulandığı güzel ama korkutucu ve dinamik tasarımla açılıyor. Tasarım detaylarını paylasmayacağım ama çok zekice bulduğum bir kaç fikir gördüm ve özellikle de filmle bağlantı kurması açısından çok ilgimi çekti.

Musallat 180 kopyayla Türkiye'de gösterime girerken dünya sinemalarında da aynı anda gösterime giriyormuş 16 Kasım'da. Bu arada bir cinin tasvir edildiği ilk film olarak dünya sinema tarihinde önemli bir yeri olacakmış filmin.

Filmin internet sitesinin tasarımıyla birlikte içerik olarak da tıpkı film gibi Türkiye'de ilk olan bazı uygulamalara imza attığını gördüm ve heyecanlandım. Ana menüde filmin hikayesini, oyuncularını tanıtırken yapım bölümünde filmin konsept tasarımları ve storyboard'ları da bizlerle paylaşılıyor. Hem benim gibi meraklı sinemaseverler, hem de yönetmenliğe, yapımcılığa heves eden gençler için oldukça faydalı olacak bu bölümler.

www.musallat.com adresinde görülebilecek olan site henüz yayında değil ama siteye giderseniz meraklandırıcı tanıtım filmini izleyip korkulara gark olabilirsiniz.

Mevcut sitenin girişi de böyle:Filmle ilgili bazı bilgiler (basın bülteninden):

• Yapımcılığını Mia Film/Banu Akdeniz’in, yapım ortaklığını Dada Film/Murat Toktamışoğlu’nun üstlendiği Musallat’ın yönetmeni Alper Mestçi.

• 2007 Temmuz ayında Almanya Berlin ve İstanbul Kasımpaşa, Nişantaşı, Beylerbeyi, Ataşehir ve Pirinççi Köy’de çekilen Musallat’ın montaj aşaması sürüyor.

• 16 Kasım 2007 tarihinde 180 kopyayla Türkiye’de vizyona girecek olan Musallat, aynı anda Dünya sinemalarında da gösterime girecek. Musallat,Türk ve Dünya sinemalarında bir cin’in tasvir edilerek Beyazperde’ye yansıtıldığı ilk film olma özelliğini de taşıyor. Musallat, “ilkleri buluşturan” film olarak da Türk Sinema tarihine geçecek. Yapımcı, yönetmen ve başrol oyuncularının ilk sinema filmi olan Musallat’ta, Türk Sineması’nda bugüne kadar hiç denenmemiş görsel efektler, makyaj efektleri ve teknik donanım kullanıldı.

• Makyaj efektlerine Dünyaca ünlü bir isim Ben Nye imza attı. Filmde kullanılan maket bebekler ve oyuncuların makyajları uzun süren çalışmalar sonucu özel olarak dizayn edildi… Yine büyük ilgi uyandıracak filmin görsel efektlerini ise filmin yönetmen yardımcılığını da üstlenen Cem Gül, hazırladı.

• Özgün televizyon projelerinin mimarı olarak tanınan Yönetmen Alper Mestçi de filmin montaj aşamasında bugüne kadar Türkiye’de hiç denenmemiş ses, montaj tekniklerini kullandı.

• Henüz çekim aşamasındayken büyük ses getiren, gerek basının gerekse sinemaseverlerin ilgi odağı olan Musallat’ın vizyona girişi merakla bekleniyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder